Apartmán velikosti 1+1 (40 m2 + balkon 10m2) je pro čtyři, maximálně pět osob (ideálně pro rodiny s dětmi) a je v prvním patře. Má samostatnou chodbu, koupelnu s vanou + WC po rekonstrukci a samostatnou kuchyň. Hlavní místnost tvoří jeden velký pokoj, kde je nové na míru vyrobené dvoulůžko. Dále je na spaní je k dispozici menší oddělená část hlavního pokoje, kde je patrová postel a samostatné lůžko, tedy celkem 3 lůžka.
Cena za apartmán a noc: 1705 - 2970 Kč (letní sezona - 1705 czk, zimní sezona 2750 czk)
Turistický poplatek: 2,05 euro/os. nad 15 let/noc. Závěrečný úklid 45 euro. Povlečení a ručníky nejsou v ceně, možno objednat za 15 euro/osobu a pobyt. Pobyt se psem není dovolen.
Apartmán velikosti 1+1 (40 m2 + balkon 10m2) je pro čtyři osoby a je v prvním patře. Má samostatnou chodbu, koupelnu s vanou + WC a samostatnou kuchyň. Hlavní místnost tvoří jeden velký pokoj, kde je nové na míru vyrobené dvoulůžko a dvě samostatná lůžka. Z pokoje je vstup na balkon-terasu.
Cena za apartmán a noc: 1705 - 2970 Kč (letní sezona - 1705 czk, zimní sezona 2750 czk)
Turistický poplatek: 2,05 euro/os. nad 15 let/noc. Závěrečný úklid 45 euro. Povlečení a ručníky nejsou v ceně, možno objednat za 15 euro/osobu a pobyt. Pobyt se psem není dovolen.
Komfortní apartmán o velikosti 3+1 (70 m2 + balkon 20m2) pro 6 osob. V apartmánu je prostorná kuchyň s jídelním koutem, ložnice, dětský pokoj se čtyřmi lůžky, obývací pokoj s krbovými kamny, balkon s grilem a zahradním nábytkem, chodba, koupelna s vanou a samostatné wc.
Cena za apartmán a noc: 180 - 240 euro, hlavní zimní sezona 240 euro, vedlejší zimní sezona 220 euro
Turistický poplatek: 2,05 euro/os. nad 15 let/noc. Závěrečný úklid 75 euro. Povlečení a ručníky nejsou v ceně, možno objednat za 15 euro/osobu a pobyt. Pobyt se psem není dovolen. Apartmán je nekuřácký.
Apartmán o velikosti 1+1 je (40 m2 + 10 m2 balkon) pro 4-5 osob (ideálně pokud se jedná o rodinu s dětmi). Apartmán Zuzka je ve třetím patře, má samostatnou chodbu, koupelnu s vanou + WC a samostatnou kuchyň. Hlavní místnost tvoří jeden velký pokoj, který slouží současně jako ložnice a obývací místnost, z pokoje je vstup na balkon-terasu s výhledem na sjezdovku.
Cena za apartmán a noc: 1705 - 2750 Kč (letní sezona - 1705 czk, zimní sezona 2750 czk)
Turistický poplatek: 2,05 euro/os. nad 15 let/noc. Závěrečný úklid 45 euro. Povlečení a ručníky nejsou v ceně, možno objednat za 15 euro/osobu a pobyt. Pobyt se psem není dovolen.
Lyžařské areály nad vesnicemi Maria Alm – Dienten – Mühlbach tvoří dohromady region Hochkönig, který je součástí největší lyžařské oblasti SKI AMADE.
Samozřejmostí je jeden skipas pro celou oblast. Sjezdovky jsou ve výšce 800 – 1920 metrů. Kvalita sněhu na sjezdovkách až do poloviny dubna je zajištěna orientací většiny sjezdovek na severní stranu. Nabídka sjezdovek je opravdu pestrá. Z celkem 160 km sjezdovek si vyberou jak začátečníci, tak rodiny s dětmi, sportovní lyžaři i freeridisté. K dispozici je 33 lanovek. 92 % areálu je uměle zasněžováno.
Interaktivní mapa celé lyžařské oblasti
Zpestřením lyžování v této oblasti mohou být další tři vynikající lyžařské oblasti v dosahu:
Königstour je jednou z nejkrásnějších "skirunde" - lyžařských okružních tras v celých Alpách, je srovnatelná např. se Sella Ronda (Dolomity). Jedná se o trasu v délce 32 km, která vás provede celý areálem a nabídne ty nejkrásnější sjezdovky a výhledy na hory. Během tohoto okruhu zdoláte výškový rozdíl 6700 metrů. Můžete začít v Maria alm nebo v Muhlbachu a budete se pohybovat po tzv. ski houpačce, tak jak si sami určíte. Všechny areály jsou nyní propojeny moderními lanovkami. Všechny páteřní lanovky této oblasti tvořící tzv. Konigstour jsou ve skimapce barevně odlišeny od ostatních. Okruh je vhodný především pro zdatné lyžaře, sjezdovky spojující areály jsou většinu červené. Pro rodiny s malými dětmi je vždy lepší výběr menší lokality s vyhovující nejlépe modrou sjezdovkou.
Každé pondělí, středu a pátek od 18,30 do 21,30 v Maria Alm/Natrun. Ceny: 12 euro dospělý, 9,50 euro junioři a 6 euro dítě nad 6 let.
Nejvíce sjezdovek je pod vrcholkem Aberg, kam z okraje Maria Almu stoupá kabinka a čtyř sedačka. Z vrcholu po hřebeni můžete sjíždět po širokých, přehledných a pohodlných modrých sjezdovkách - to je ideální kombinace pro rodiny s dětmi. Nabízí se ale i prudší červené sjezdovky. Níže položená polovina areálu je spíše modrá. Tento areál bude rodinám a začátečníků vyhovovat a z bytu ve skiareálu Hintermoos je doslova nadosah. Všem, kteří si chtějí užít nádherné výhledy doporučujeme Konigstour - panoramatickou trasu na lyžích celou oblastí. Od r. 2010 jezdí z Hintermoosu nová kabinková lanovka na vrchol Gabühel nad obcí Hinterthal, kam bylo dříve nutné přejet skibusem. Hosté, kteří bydlí v Apartmánu Sára a/nebo Zuzka v Hintermoos mají další lanovku na Gabühel přímo za domem.
Přes vrchol Gabühel (1 634 m) se dostanete po červené sjezdovce číslo 21 do vesničky Dienten. Odtud se novou šesti sedačkou pokračuje na Wastlhöhe (1 730 m) s krásnou carvingovou sjezdovkou. Navazující šesti sedačkou a sjezdem po modré sjezdovce číslo 4 se dostanete pod Schneeberg (1 921 m), poslední vrchol houpačky. Sjezd do Mühlbachu je po černé sjezdovce, která je však "zvládnutelná" a je jednou z mála v oblasti Hochkönig.
Nad Mühlbachem je lyžařský areál – Hochkeil (1 783 m) se dvěma velkými vleky a prudšími tratěmi a několika cvičnými svahy včetně dětského parku.
Přímo v Maria Alm má najdete pohodový a méně navštěvovaný areál Natrun a dokonce i kratší FIS sjezdovkou.
Naproti Apartmánu v Schinking je středisko Hinterreit, na který platí skipas pro oblast Ski amadé, stejně tak lze pro toto středisko koupit samostatný a levnější skipas. Reference na toto malé středisko jsou vynikající, co se týká upravy svahů a i počtu lyžařů.
Skladba tratí v Hochkönigu pestrá a rozmístěná na poměrně velké ploše, která potěší milovníky safari a panoramatických jízd a ski houpaček. V okolí hory Aberg si za dobrých sněhových podmínek i přes nižší nižší nadmořskou výšku užijtete i freeride.
V každém ze stří středisek Maria Alm - Dienten - Muhlbach nejdete také trasy na běžky. V Maria Alm je celkem 33 km tratí a jsou napojené na oblasti Saalfelden - Maishofen -Leogang. Každé pondělí, středu a čtvrtek jsou připraveny pro večerní provoz, jsou osvětlené. Krásné trasy jsou dostupné z areálu Dienten, začínají na parkovišti u šestisedačkové lanovky Dachegg, ve skimapě označená písmenem J. Tyto trasy jsou s krásným výhledem na masiv Hochkonig. Malé běžecké středisko je dostupné také z Muhlbachu, trasy na běžky a funpark Livingroom jsou pod vrcholem Hochkeil. Pokud máte rádi tento sport určitě si přijdete na své.
V oblasti Hochkonig jsou k dispozici pět profesionálně upravených sáňkařských dráh. Nejdelší dráha končí v centru městečka Muhlbach a začíná u chaty Kopfhutte. Další kratší trať vede na městečkem Muhlbach. V blízkosti lyžařského střediska Natrun u Maria Alm je další sáňkařská dráha, kousek opodál je kratší dráha také dostupná z Maria Alm. Kratší dráha vedená serpentnami je v Dienten.
K dispozici jsou tři snowparky. Všechny jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé snowboardisty.
V oblasti najdete celkem 12 míst, které jsou připraveny speciálně pro nejmenší lyžaře. Jedná se většinou o výcvickové prostory s modrými sjezdovkami, často u dolní stanice lanovek. Některé jsou i ve vyšších polohách, ale vždy jsou u nich modré sjezdovky. Děti do 6-ti let mají lyžování zcela zdarma. Ve výcvikových protorech platí pro rodiče často nižší ceny skipasů, např. v areálu Hinterreit. V Maria Alm je možnost bezplatného hlídání dětí, každou sobotu od 9,30 do 15,30 můžete své děti přivézt do školky Almsport a sami se vydat např. na Konigstour. Lyžařské a snowboardové školy jsou samozřejmě k dispozici pro všechny, kdo mají chuť naučit se lyžovat.
Oblast nabízí spoustu aktivit pro letní dovolenou, turistické trasy všech náročností, širokou síť cyklostezek, jezera i koupaliště, lesní obory, lanové parky, bobovou dráhu, tenisové kurty, lukostřelbu a také mnoho přírodních zajímavostí a historických památek. Podívejte se na tu nádhernou oblast ze vzduchu na videu:
250 km značených turistických tras všech náročností
200 km značených cyklotras všech náročností + největší evropský bike park - BIKE PARK LEOGANG
přírodní zajímavosti - soutěsky s vodopády Kitzlochklamm, Krimmelské vodopády, Liechtensteinklamm, vodní nádrže Kaprun, ledový svět Werfen (největší ledovcové jeskyně na světě ve výšce 1400-2000m)
lázně a koupaliště - koupaliště s toboganem v Maria Alm, Tauern Spa, lázně v údolí Gastein, přírodní jezero v Saalfelden, jezero v Zell am See (možnost zapůjčení motorového člunu i lodiček)
atrakce pro rodiny s dětmi - obora Ferleiten (Wild park Ferleiten), Geisterberg v Alpendorf (dětský park na hřebenech hor), hrad Werfen (muzeum sokolnictví a ukázky letů dravých ptáků)
vysokohorská silnice na Grossglockner (obora Ferleiten vedle mýtné brány) - skvělé i pro motorkáře
trasy na in line brusle
golfové hřiště
tenisové kurty
trasy pro horolezce - jedna z nejdelších horolezckých stěn Alp - Konigsjodler - se 1700 horolezeckými metry a úžasným výhledem
nordic walking - Aktiv Fitness Park nabízí 15 tras pro nordic alking a 11 terénních turistických cest
lyžování na ledovci Kitsteinhorn - Kaprun - Zell am See - celoročně kromě srpna a září.
město Salcburk a jeho pamětihodnosti
Lázeňský komplex Tauern Spa nabízí návštěvníkům 11 vnitřních a venkovních termální bazénů na ploše 20 000 m2. Součástí komplexu je sportovní obchod, kavárna i restaurace.
Kromě lázní zde najdete i deset saun a parních komor a máte možnost využít léčebné kúry, masáže a kosmetické ošetření pleti i pedikúru. K dispozici je solárium, venkovní letní bar, relaxační whirlpool nebo odpočinková zóna. Pro děti jsou k dispozici skluzavky, dětské bazény, pískoviště, hřiště, dětský vodní svět.
Sportovní a fitness zóna nabízí cardio přístroje, posilovací stroje, lekce aerobiku nebo venkovní cvičení.
oficiální stránka lázní - https://www.tauernspakaprun.com
Ceník a otvírací doba - https://www.tauernspakaprun.com/de/spa-wasserwelt/oeffnungszeiten-preise
Otevřeno je denně od 9,00 do 22,00 v pátek do 23,00
Rodinný vstup - 4 dospělý a 4 děti stojí 69,50 euro
Nižší jsou vstupy od 18,00 hodin nebo vstupy na 3 hodiny, pro rodinu je však nejvýhodnější rodinný vstup.
Skalní lázně jsou vynikající, zejména díky skvělému komplexu saun a vnitřnímu plaveckému bazénu. Jsou zbudované přímo ve skalách a vytváří tak jedinečnou atmosféru. Vstup je přímo naproti nádraží a lanové dráhy na Stubnerkogel. V těchto lázních je skvělý komplex saun. Najdete zde několik druhů sauny: finská, solární, panoramatická, solná, parní, infrasauna, sanarium..k ochlazení můžete použít dva bazénky, jeden je opravdu ledový, sprchu či na sebe vylít vodu z vědra. Pro opravdové milovníky sauny je možnost se ochladit v bazénku venku a na sněhu. Pro děti je v těcho lázních fontánka s krokodýlem, togogán, a pro dospělé plavecký bazén, výřivka, perličky a skalní sprcha.
Tyto lázně se nachází v centru městečka Bad Hofgastein. Jsou to moderní a největší lázně v údolí. Po nejmenší děti je zde velký prostor na hraní, mají zde bazének se skluzavkou a sestavu hracích prvků. Děti jistě zaujme i vodní multikino. Pro odvážnější děti je zde tobogán označený jako červený-mírnější a černý - prudký. Na černý togogán děti samotné určitě nepouštějte, je opravdu rychlý. Pro dámy je v lázních vyhrazená zvláštní část "ladies world" kde je vstup pánům zakázán. Je zde sauna a odpočívárna. Společně se můžete užít chrliče vody, výřivky a velmi teplý bazének s masážním proudem . K dispozicici jsou venkovní bazény, v zimě proplavete zevnitř přímo ven, v létě se můžete vyhřívat na lehátku. Lázně jsou otevřeny v hlavní sezoně tj. do 12.3. denně od 9:00 do 23:00. Mimo sezonu od 9:00 do 21:00, ve čtvrtek, pátek a sobotu do 22:00. Ceny: doporučejeme zakoupit vstup na dvě hodiny za 16 euro (zahrnuje lázně + saunu), při delším pobytu připlatíte 1,5 eura za každou půl hodinu nebo večerní vstup na poslední tři hodiny za 18 euro. Děti do 6-ti let mají vstup zdarma. Starší děti platí snížené vstupné.
Zoologická zahrada se rozkládá na jihu Salcburku v těsné blízkosti letohrádku Hellbrunn. Zahrada má neobyčejně krásnou polohu. Z jedné strany se přimyká ke strmé skalní stěně hory Hellbrunn, z druhé strany je terén otevřený a nabízí krásný výhled na louky a zasněžený věnec hor kolem města Salcburk. V zoologické zahradě žie přes 800 zvířat (140 druhů). Zvláštní atrakcí jsou volně držení supy husí, tropické terárium s mnoho obojživelníky a zvláštním druhem modrých jedovatých žab. Se Salcburskou kartou je vstup zdarma. Jinak zaplatí dospělý 9,50 euro a dítě 4 euro.
Soutěska Kitzlochklamm je přístupná od začátku května do konce září denně od 8:00 do 18:00. Je cca 25 km od bytův Maria Alm. Tento nádherný kaňon u vesničky Taxenbach vyhloubila řeka Rauriser Ache a alpské ledovce. Již krátce po vstupu uvidíte šedesátimetrový vodopád. Trasa zahrnuje zhruba hodinový výstup po ochozech, schodech a lávkách nad bouřící vodou. V nejvyšším místě je malý pomník. V roce 1974 tu postihla školní výlet tragédie - tři desítky děvčat si tu chtěly udělat skupinové foto, dřevěný most ale nevydržel a osm dívek ve vodách řeky zahynulo. Poté byla soutěska uzavřena a cesty a jejich doplňky zrekonstruovány tak, aby podobné neštěstí bylo vyloučeno. Dnes působí chodníky, schodiště a lávky dnes působí velice bytelně a bezpečně. Už jste někdy slyšeli o cynioningu? Není to vůbec špatné, chce to ovšem velkou dávku odvahy a dobrou kondici. Soutěska Kitzlochklamm nabízí pro cynioning výborné podmínky. Milovníci cynionigu v neoprenech na rozdíl od běžných turistů jdou přímo kaňonem řeky - pokud je to možné a pokud ne, obchází trasu okolní přírodou, aby se k řece na jiném místě vrátili. Rádi skáčou do jezírek nebo se jen tak nechávají unášet proudem vody. často také musejí slaňovat skalní stěny.
Krimmlské vodopády je systém vodopádů na rozhraní Vysokých Taur a Zillertalských Alp. Svým průtokem a celkovou výškou 380 m (ve třech stupních) se řadí k největším a nejnavštěvovanějším vodopádům v Evropě. Leží v nadmořské výšce cca 1070–1450 m na jižním okraji obce Krimml v Národním parku Vysoké Taury. Většina turistů parkuje své auto ve vesničce Krimmel, cca 20 minut chůze od spodní části vodopádu. Přímo u vchodu je expozice Zázračný svět vody Krimmlu, kde naleznete vše o vodním živlu a setkáte se zde s vodou ve všech jejích podobách. V Aquacentru jsou k vidění nejrůznější vodní jevy. Můžete obdivovat vodou poháněnou houpačku nebo nehlučný vodní proud. Trasa podél vodopádů vzhůru je spojena se spoustou vyhlídek. Nejmohutnější a největší je spodní vodopád. Stezka ke střednímu a nejvyššímu vodopádu má převýšení zhruba 400 m, je velice dobře udržovaná a je na ni mnoho vyhlídkových teras. Výstup nahoru tvrvá zhruba 2 hodiny.Často se stane, že voda stříká a doslova burácí, počítejte s tím, že můžete být mokří. Výstup podél vodopádu končí u výletního hostince Krimmler Tauernhaus, odtud vodopády řeky Krimmler Ache padají ve třech kaskádách až do hloubky přes 380 m.
Soustava vodních nádrží a přečerpávacích elektráren Kaprun slouží k pokrytí špičkového zatížení při výrobě elektrické energie. Výlet ke kaprunským vysokohorským přehradním nádržím je nádhernou cestou do světa Vysokých Taur. Elektrárny - celé vodní dílo se skládá z několika stupňů:
Přehrada s objemem 81,2 mil. m3. U paty její hráze je umístěna vodní elektrárna Limberg s dvěma Francisovými turbínami o celkovém instalovaném výkonu 112 MW. Turbíny využívají 365m vodního spádu z nádrže Mooserboden. Zároveň jsou zde instalována čerpadla sloužící ke zpětnému přečerpávání. V současné době probíhá výstavba elektrárny Limberg II s plánovaným výkonem 480MW. Spodní stupeň – nádrž Klamsee. Spodní záchytná nádrž, pod kterou je umístěna elektrárna Hauptstufe s celkovým instalovaným výkonem 220 MW (4 Peltonovy a 2 Francisovy turbíny). Elektrárny využívá spádu 858m z nádrže Wasserfallboden. Dále je soustavou tunelů spojena se sběrači vody z okolních údolí. Historie: Myšlenka a první návrhy k projektu Kaprun-Grossglockner Kraftwerk vznikly v roce 1928 u firmy AEG v Berlíně. Pro problémy s rozpočtem byl však projekt pozastaven. K obnově myšlenky došlo až v 1938. Práce začaly za účelné propagandy nacistů. Byly vystaveny baráky jako zázemí pro vojsko a dělníky, většinou nasazené vězně. Již při těchto přípravných aktivitách zemřelo 56 lidí. Na podzim 1943 byla výstavba pozastavena. Většina dělníků byla přesunuta do zbrojního průmyslu. Další práce byly obnoveny až po válce v roce 1947. V poválečném Rakousku byl extrémní nedostatek elektrické energie a proto byla výstavba elektráren uznána jako extrémně naléhavá. Celý projekt však trpěl nedostatkem pracovních sil. O náročnosti stavby celého díla svědčí i počet obětí. V letech 1947 až 1955 přišlo při výstavbě o život celkem 161 lidí. 24.Září 1955 byla elektrárna slavnostně spuštěna.
Hrad leží 40 kilometrů před Salzburgem a přístup je označen sjezdem z dálnice u městečka Werfen. Před hradem je parkoviště, které je zdarma. Hrad je na vysoké skále a od parkoviště vede nahoru lanovka. Vstup do areálu hradu a prohlídka je se Salzburskou kartou zdarma, výjezd lanovkou na hrad stojí 1,5 euro, tam i zpět. Nemáte-li salcburskou kartu, stojí vstup 10,50 euro. Na hrad lze vyjít pěšky druhou stranou hradu z městečka Werfen, kde druhá vstupní brána. V rámci vstupného lze projít tři expozice. První navazuje na zdejší tradici sokolnictví a ukazuje její vývoj. Druhá, klasická expozice, vás provede po celém hradě a jeho ochozech. Součástí prohlídky je vězení a mučírny, pětipatrová zbrojnice s ukázkami zbraní a výstup na vrchol zvonice, odkud se nabízejí překrásné výhledy na okolní údolí. Průvodkyně zde i zazvoní na 4 412 kilogramů těžký zvon odlitý roku 1586. Na tzv. sokolím dvoře, můžete vidět každodenní letové ukázky dravců. Pokud Vám představení unikne, můžete si prohlédnout řadu odpočívajících dravců. Na hradě je k dispozici průvodkyně i audio průvodce i v češtině.
Sokolnické muzeum
Na hlavní věži Wallerturm je umístěno sokolnické muzeum, které ukazuje tradici lovu za použití dravců. V přízemí je expozice ze střední Asie, arabského světa a Ruska. Ve střední Asii je sokolnictví provozováno hlavně orlem skalním k lovu lišek a vlků. V orientu se využívají sokolovití dravci k lovu stepních zajíců a malých krocanů. V prvním patře je znázorněn vývoj sokolnictví ve střední Evropě. Do Evropy se dostal v období křižáckých válek ve třetím století. Největšího rozmachu se sokolnictví dožilo ve středověku.
Historie hradu
Vznik hradu je spojen s lety 1077, kdy vrcholí boj o investituru (boj o právo obsazovat církevní úřady a podřízenost - nadřízenost mezi papežem a císařem). Vybudovat hrad se rozhodl arcibiskup Gebhard von Helfenstein, jež byl v boji o investituru nakloněn na stranu papeže. Hrad vznikl jako obranný a měl také velký význam na obchodní stezce vedoucí údolím Salzachu. Dobudování však nebylo arcibiskupu Gebhardovi dopřáno, poněvadž po zahájení stavby musel uprchnout na 9 let do exilu v Sasku. Odtud se vrátil na nedostavěný hrad Werfen a zanedlouho zemřel. Stavbu dokončil arcibiskup Konrád I von Abenberg. Ten měl ale podobný osud, kdy po přiklonění se na papežovu stranu, musel na 10 let do exilu. Dokončení se tak hrad dočkal až po jeho návratu, kdy dalších 25 let vládl arcibiskupskému úřadu. Hrad byl jednou v historii dobyt a vypálen, a to v letech 1525 za německé selské války. Obnovu hradu započal arcibiskup Matthäus Lang von Wellenburg. Podobu jakou má hrad téměř do dnešních dnů, získal až při přestavbě v druhé polovině šestnáctého století. To udělal Johann Jakob von Khuen-Belasy z hradu moderní pevnost italského typu. Po strádání hradu a chátrání ho v srpnu 1898 získal arcivévoda Evžen Rakouský a hrad začal být znovu trvale obýván. Arcivévoda zde nechal umístit své umělecké sbírky a sbírky zbraní. V roce 1931 zde však vypukl požár, který zničil velkou část paláce. Po prodeji svých sbírek a z vyplacené pojistky nechal arcivévoda hrad opravit. V roce 1938 musel arcivévoda nakonec hrad prodat Salcburské župě. Za druhé světové války sloužil hrad i jako školicí centrum NSDAP. Do roku 1945 zde bylo přes 40 let výcvikové středisko salcburského četnictva. Od roku 1987 je zpřístupněn areál hradu veřejnosti. Kromě středověkého hradu je také velkou místní atrakcí lednový svět - Eisriesenwelt, který se nachází nedaleko. Eisriesenwelt je největší ledová jeskyně na světě.
Na nejvyšší horu Rakousku vede Vysokohorská silnice - Grossglockner Hochalpenstrasse. Silnice vám nabídne nezapomenutelné pohledy do světa národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern). Mýtná brána k této silnice je cca 30 km od bytů. S tauernskou kartou máte mýtné zdarma. Jinak stojí celodenní mýtné 33 euro pro automobil do 3,5 tuny (bez ohledu na počet osob). Tato zřejmě nejslavnější alpská silnice propojuje na 48 kilometrech rakouské spolkové země Salcbursko a Korutany. Rozkvetlé alpské louky, voňavé horské lesy, mohutné skály a nakonec také oblast věčného ledu patří k trvalým průvodcům na této cestě – stejně jako samotný Großglockner, což je nejvyšší rakouská hora vysoká 3.798 metrů. Na této silnici jsou také četné vyhlídkové plošiny, šest přírodních naučných stezek, informační tabule a vitríny a dvě návštěvnická centra, pro děti mnohá hřiště. Nejvyšší bod celé trasy je průsmyk Hochtor v nadmořské výšce 2.504 metrů. Návštěvníkům se dostane odměny v podobě panoramatického rozhledu na více než 30 třítisícových alpských vrcholů - když Vám bude přát počasí. Na výšině Franz-Josefs-Höhe, kde si téměř všichni cestující dopřávají delší odpočinek, se odkrývá nejhezčí výhled na Pasterze, což je nejdelší rakouský ledovec dlouhý 9 km. Kdo tu uslyší jasné pískání, neměl by jen nastražit uši, ale také pořádně otevřít oči. Na okraji ledovce si totiž s oblibou hrají svišti. Když se podíváte kolem dokola dalekohledem, můžete spatřit také kozorohy. Z tohoto místa se můžete vydat po dobře upravených turistických stezkách. Gletscherweg (Ledovcová stezka), která vede k čelu, moréně a ke splazu ledovce Pasterze, představuje jedinečnou ekologickou objevnou túru. Cestou na vrchol Edelweißspitze můžete při troše štěstí spatřit vzácné dravce, jako je orel skalní nebo orlosup bradatý.Kdo by chtěl na příkré horské silnici vyzkoušet nejen své auto, může se sem vydat na motocyklu nebo dokonce na kole.
Obora se nachází u mýtné brány na Vysokohorskou silnice Grossglockner. Uvidět zde můžete typickou alpskou faunu, cca 200 druhů zvířat. K dispozici je dětský zábavní park. Se salcburskou kartou je vstup zdarma. Krásná je také nová expozice "život pod vodou".
Solný svět (Salzwelten) u městečka Hallein se nachází v blízkosti Salcburku uvnitř hory Durrnberg. Historie této oblasti je úzce spojená s Kelty, kteří tuto oblast v dávné minulosti obývali a kteří využívali solné bohatství, které se zasloužilo později bohatství Salcburku. Solné štoly existovaly v této oblasti již v době 400 let před naším letopočtem. Sůl zde těžili Keltové, kteří ji využívali ke konzervování potravin. U hory Durrnberg je možno navštívit také keltskou vesnici, je zde i letní bobová dráha a v městečku Hallein je Keltské muzeum. Hallein je místo, které můžete navštívit za každého počasí a celoročně. Ročně sem zavítá 200 tisíc návštěvníků. Objevíte svět svět horníků, seznámíte se historií těžby soly a pro děti jsou k dispozici speciální programy. Solné doly jsou nejstarší na světě a tvoří labyrint tunelů a chodeb o délce 15 km. Expozice zahrnuje i projíždku po solném jezeře. Stoly mohou navštívit děti od 4 let věku.
Prohlídka
Abyste se v dolech neušpinili dostanete helmu a bílé hornické uniformy. Potom nasednete na vláček, který vás doveze do nitra hory Durrnberg. Dále jdete pěšky úzkými a osvětlenými štolami až do útrob hory. Minete kapličku, která sloužila horníkům k motlitbám a uvidíte sochy zasypaných Keltů, které zde objevili horníci ve středověku. Během celé expozice Vás provází postava arcibiskupa Wolfa Ditricha von Raitenau, pod jehož správou se Salcburk, díky soli, proměnil v barokní klenot. Arcibiskup promlouvá na návštěvníky prostřednictvím filmu, který je promítán na stěny štol a jeskyní. Velice oblíbenou atrakcí je cca 30 metrů dlouhá dřevěná skluzavka, která Vás doveze k podzemnímu solnému jezeru. Na druhou stranu jezera, cca 70 m širokého, se dostanete lodí. Původně horníci dobývali sůl krompáči, ale postupem času vznikla nová metoda, kdy se využívalo vody, ve které se sůl rozpouští – solanka. Vznikla šachta cca 30 m dlouhá na jejímž konci byla louhovací komora, šachta se naplnila vodou a sůl se od horniny oddělila. Po cca 6 týdnech byla solanka (cca 27% soli) vypuštěna a dále se zpracovávala. Nerozpustné části horniny padaly ke dnu a voda rozpouštěla pouze stěny a strop, štola se postupně rozrůstala. Těžba zlata byla ukončena v 90. letech minulého století, kdy se těžba zlata stala nerentabilní. Jak doly vznikly? Před cca 250 miliony let vznikly v moři solné usazeniny, které se během dalších milionů let při vrásnění Alp přenesly až na místo, kde dnes leží městečko Hallein. Největší rozkvět těžby soli nastal na salcburských biskupů, kteří vládli solnohradským dolům přes tisíc let. Na počátku 17. století se zde dolovalo 36 tisíc tun soli ročně.
Cca 12 km od apartmánů se nachízí ráj pro cyklisty - Bikepark Leogang. Leogang nabízí vše, na co může biker pomyslet. Do hor se dostanete pohodlně lanovkami a na hřebenech na Vás čekají nádherné trasy. Milovníci sjezdu jistě nebudou zklamaní, stejně tak jako nadšenci skoků. Samozřejmostí je dobře vybavené servisní centrum.
"Aktiv Fitness Park" v Maria Alm vám nabízí 15 tras pro nordic walking a 11 teréních tras krajinou. Trasy můžete absolvovat sami nebo s odborným doprovodem. V tom případě budete k dispozici informace o rychlosti chůze, stupni fyzické zátěže a srdeční frekvenci.
Masiv Hochkönigu nabízí velké množství horolezeckých výstupů všech stupňů obtížnosti. Díky většinou velmi pevnému, vodou vymytému vápenci s častými vodními žlábky patří tyto cesty k nejkrásnějšímu vápencovému lezení v Alpách. Velmi populární jsou jižní stěny Torsäule, Východní a západní Schoberkopf, Flachfeld a mezi nejnáročnější patří výstupy jižní stěnou vrcholu Hochkönig. Samozřejmě se ale najdou cesty i pro pěší turistiku, zaberou Vám hodně času. Půjdete-li trpěliv po červenobílém značení, dokud se před vámi neobjeví ferrata, jste téměř u konce! Tento závěrečný výstup stojí za zdlouhavou cestu. Pohodlné hliníkové žebříky, vás dovedou až do míst, okdu si vychutnáte nádherné výhledy do okolí: sněhová pole Grossglockneru, Grossvenedigeru, Kitzsteinhornu. Na východě uvidíte Dachstein. Na západě se táhne gigantický hřbet Loferských hor.
Ledovec Kitzsteinhorn nabízí až 60km sjezdovek ve výšce 1976 m-3029 m. n. m. Je zde jeden z nejlepších snowparků v Rakousku.
Na své si přijdou i milovníci freeridu.
Lyžování je v letošním roce možné do 22. července. Pro lyžaře se středisko znouvu otvírá v říjnu, dle aktuálních sněhových podmínek.
V srpnu a září jsou v provozu lanovky pro cyklisty a pěší.
Podrobnější informace najdete na https://www.kitzsteinhorn.at
Salcburk je město, které rozhodně stojí za návštěvu. Město je na seznamu památek Unesco. Má bohatou historii a navštívit můžete nejen pamětihodnosti, ale i kulturní památky a muzea. Zoo a přírodní zajímavosti v okolí města - hora Unterberg, jsou skvělým tipem pro rodiny s dětmi. Salzburg navíc nabízí bohatý kulturní program po celý rok.
Salzburg Card - https://www.salzburg.info/cs/hotely-nabidky/salzburg-card
Pro prohlídku města můžete zvolit jeden nebo více z doporučených turistických okruhů např. okruh kolem Salcburské pevnosti, okruh kolem Salcburského chrámu, Mirabellský obvod, atd. Před cestou do Salcburku si v infocentru vyžádejte brožurku, podívejte se předem a naplánujte si alespoň částečně, které pamětihodnosti navštívíte. Je to město, kam se určitě budete rádi vracet, za jeden den stihnete pouze část toho co Salcburk nabízí. Pro rodiny s dětmi bude jistě zajímavá ZOO Salcburk, letohrádek Hellbrunn nebo Skanzen. Milovníci památek zamíří co centra města. Samostatný okruh je věnován také W.A.Mozartovi.
Přečtěte si, co vše můžete v Salzburgu navštívit.
Pevnost Hohensalzburg je největší hradní komplex ve střední Evropě, který vévodí jednomu z nejkrásnějších měst na světě. Pevnost je ve vynikajícím stavu, přesto, že byla vybudovaná již v roce 1077 arcibiskupem Gebhardem. Později, v letech 1495 - 1519 byla výrazně rozšířená arcibiskupem Leonhardem z Keutschachu. Velmi zajímavé jsou středověké knížecí komnaty a hradní muzeum. Od roku 1892 je v provozu nejstarší ozubnicová dráha v Rakousku, se kterou se dostanete pohodlně a rychle nahoru na hrad.
Rodina Leopolda Mozarta žila v tomto domě, tzv. Hagenauerově domě (jelikož dům patřil známé salzburské rodině Hagenaurů) od roku 1747 do roku 1773. Wolfgang Amadeus Mozart se v tomto domě narodil dne 27.1.1756. Dnes je v tomto domě muzeum. K nejslavnějším exponátům patří Mozartovy dětské housle, jeho koncertní housle, kladívkový klavír, rodinné portréty, sbírka soukromých dopisů, úředních listin a autografů. Ulička, ve které se dům nachází - Getreidegasse - je jedna z dominant Salcburku. Domy jsou zdobené cechovními štíty, dvory s arkádami a fasády vytvářejí jedinečnou atmosféru uličky.
V prvním patře tohoto měšťanského domu bylo zřízeno muzeum, které dokumentuje historii domu a život rodiny slavného skladatele. Mozartova rodina zde žila v letech 1773 - 1780. První úřední záznam o tomto domě je z roku 1617, dům je nazýván též „Dům tanečního mistra", protože se zde pořádaly taneční hodiny pro šlechtice a šlechtičny. Dům se nachází na Maraktově náměstí 8. V čele Makartova náměstí stojí Kostel Nejsvětější trojice, nejvýznamnější sakrální stavba starého města na pravém břehu Salzachu a současně první architektonické dílo velkého barokního stavitele Fischera z Erlachu.
Mozartovo náměstí se rozkládá v samém srdci Salzburgu. V jeho středu stojí socha W.A.Mozarta. Mozartův památník byl slavnostně odhalen v roce 1842 za přítomnosti Mozartových synů. Vdova po Mozartovi, Constance von Nissen, se této události již nedožila.
V roce 1606 dal knížecí arcibiskup Wolf Dietrich z Raitenau postavit tento přepychový zámek pro svou milenku Salome Altovou. Po nádherném schodišti zdobeném soškami andělíčků - Andělském schodišti - se dostanete do Mramorového sálu. Svého času v tomto sále vystupoval otec Leopold Mozart a jeho dvě děti Wolfgang a Nannerl. Dnes je tento sál považován za jeden z nejkrásnějších oddacích sálů na světě. Také Mirabellská zahrada je překrásná. Byla založena v roce 1690, je zdobená ornamentálními záhony a pestrobarevnými květinami.
Komplex budov - Velký festivalový dům, Dům pro Mozarta a Skalní jízdárna - sloužily původně ke zcela jinému účelu než dnes. V letech 1606 a 1607 zde nechal arcibiskup Wolf Dietrich postavit stáje pro panské koně. V roce 1662 je dal rozšířit o zimní jízdárnu. V 19. století byla v tomto komplexu umístěna kasárna jezdeckého pluku. Teprve od roku 1925 byl komplex postupně přestavěn pro účely konání Salzburského hudebního festivalu.
Rezidence byla okázalým sídlem salzburských knížecích arcibiskupů. Tomuto účelu sloužila už od roku 1120. Její přestavba do raně barokní podoby proběhla v letech 1600 - 1619. Za zhlédnutí stojí zejména nádherné reprezentační sály a soukromé komnaty salcburských knížecích arcibiskupů, rezidenční galerie a barokní kašna.
Toto mistrovské dílo barokního stavitele Fischera z Erlachu patří k nejvýznamnějším církevním stavbám v Evropě. Kostel byl postaven v letech 1696 - 1707 a je z jedné strany napojen na budovy Staré univerzity. Kostel byl určen pro univerzitní kolegium, proto bývá nazýván Univerzitní kostel. Jedná se o vrcholné dílo evropského baroka. Na náměstí před kostelem je tržiště, který má název „Zelný trh". Najdete zde stánky s ovocem a zeleninou, domácími lahůdkami, květiny a výrobky lidových řemesel.
Historie vzniku chrámu je spjata s narůstající mocí knížecích arcibiskupů, duchovních vládců Salcburku. Salcburský chrám je nejznámější sakrální stavba města. Původně stával na místě středověký chrám, který roku 1598 vyhořel. V roce 1614 byla započata výstavba nového chrámu podle plánů italského stavitele Santina Solariho, který sloučil barokní styl s prvky staré římské architektury. V roce 1628 byl chrám vysvědcen. Za návštěvu stojí chrámové muzeum a muzeum vykopávek.
Hřbitov je zasazen do tak nádherného historického prostředí, že je považován za jeden z nejkrásnějších hřbitovů na světě. Současně je také jedním z nejstarších, protože zmínky o tomto pohřebišti sahají až do období pozdní říše římské, do počátků Salcburku, který Rímané nazývali JUVAVUM. Ke zvláštnostem hřbitova patří katakomby vytesané do stěn mnišské hory. Atmosféra hřbitova je plná mystického kouzla.
Po staletí byla centrem obchodníků a i dnes zůstává oblíbenou nákupní ulicí. U čísla popisného 14 začíná velmi strmá část na Kapucínskou horu. Ulička Vás zavede až k Felixově bráně, která vede ke Kapucínskému klášteru založenému v roce 1599. V nádherné nedotčené přírodě s velmi rozmanitou faunou a flórou se vinou turistické stezky, které Vás zavedou na okouzlující vyhlídková místa, odkud budete mít město jako na dlani.
Na pokyn knížecího arcibiskupa Markuse Sittkuse byl na počátku 17. století dvorním architektem Santinem Solarim postaven v nádherném parku na okraji Salcburku letohrádek Hellbrunn. Letohrádek Hellbrunn spolu se rozlehlým parkem a skvělou zahradní architekturou obveselovaly před několika staletími mocné tohoto světa a dodnes se tímto skvostem baví návštěvníci Salcburku. Kromě letohrádku Hellbrunn najdete v komplexu i Měsíční zámeček, kde je umístěno národopisné muzeum, přírodní kamenné divadlo a zoologická zahrada.
Zoologická zahrada se rozkládá na jihu Salcburku v těsné blízkosti letohrádku Hellbrunn. Zahrada má neobyčejně krásnou polohu. Z jedné strany se přimyká ke strmé skalní stěně hory Hellbrunn, z druhé strany je terén otevřený a nabízí krásný výhled na louky a zasněžený věnec hor kolem města Salcburk. V zoologické zahradě žie přes 800 zvířat (140 druhů). Zvláštní atrakcí jsou volně držení supy husí, tropické terárium s mnoho obojživelníky a zvláštním druhem modrých jedovatých žab.
Untersberg je domácí hora Salcburčanů a oblíbený výletní cíl v každém ročním období. Na vrchol Untersberg vede řada turistických stezek a horolezeckých výstupů. Z vrcholů do údolí vede 8,5 km dlouhá sjezdovka. Cyklisté mají k dispozici okružní cyklostezku, horolezci náročné výstupy a ti ostatní mohou obdivovat tajemné ledové jeskyně nebo ochutnat některou z kulinářských specialit na horských chatách. Největší atrakcí je však nádherná příroda. Kabinová lanovky na vrchol hory Untersberg vede z Grodigu/St.Leonard až do výšky 1853 metrů.
Uprostřed chráněné rezervace kolem hory Untersberg je zajímavý skanzen, který dokumentuje historii venkovského života v Salcburku. Ve skanzenu se nachází 74 historicky cenných originálních staveb, jako jsou selské statky, hospodářské budovy, řemeslnické dílny a průmyslové objekty. Celým areálem vede 7 km dlouhá sít cest a stezek. V provozu je také historická železnice, která projíždí velkou částí expozice.
Poté co byl mariánský obraz z tohoto místa v roce 1652 odvezen do Salcburku, nařídil arcibiskup Guidobald Thun postavit na jeho počest kapli. Arcibisku Max Gandolf nechal postavit vedle dřevěné kaple kostel/baziliku. Bazilika stojí v obci Bergheim nedaleko Salcburku a lze ji považovat za jednu z dominant okolí Salcburku. Pro svou krásnou polohu v lůně přírody a úchvatný pohled na alpská panoramata je Maria Plain vyhledávané výletní místo. U příležitosti 28. korunovační slavnosti v roce 1779 složil Mozart k uctění památky zázračného obrazu Panny Marie svou slavnou „Korunovační mši."
Muzeum moderního umění má dvě budovy, obě na mimořádně krásných místech Salcburku. Rupertinum stojí v srdci starého města v sousedství Festivalových domů. Interiér tohoto paláce byl zmodernizován pro účely pořádání výstav soudobého umění. Druhé muzeum na Mnišské hoře představuje svou moderní koncepcí prostory, ve kterých se pořádají mezinárodní umělecké expozice.
Muzeum sídlí v historické budově Nové rezidence na Mozartově náměstí. Zrekonstruované výstavní sály nabízí vzácné umělecké předměty. Vedle Salcburského muzea stojí PANORAMATICKÉ MUZEUM s jedinečnou malbou Johann Michaela Sattlera, která znázoruje Salcburk a okolí kolem roku 1829. Zajímavou atrakcí pro návštěvníky je světově proslulá zvonkohra, která se rozeznívá 3x denně z věže arcibiskupského paláce.
Lyžařská sezona pro oblast Hochkoenig (areály nad vesnicemi Maria Alm - Muhlbach - Dienten) začíná 8.12.2023 a končí 7.4.2024
Začátek i konec sezony jsou vždy závislé na aktuálních sněhových podmínkách.
JAK NAKUPOVAT SKIPASY ONLINE
Ceny v online prostředí jsou pohyblivé. Odvíjí se od aktuální poptávky a od termínu nákupu. Cena jednodenního skipasu v online prostředí začíná na částce 51 euro/dospělou osobu. Fixní ceny jsou na pokladnách, kde cena za jednodenní skipas v hlavní sezoně je 73,90 euro.
Pozor - Skipasy jsou nepřenosné. Nelze si půjčovat skipasy ani mezi rodiči. Možné to je pouze u dětí do tří let věku v rámci nabídky Jungfamilienkarte nebo v rámci celosezonního skipasu Young Family ALL-IN Card White
Skipas zakoupený na dobu 1,5 dne a více, je platný pro celou oblast Ski Amadé.
Fotografie na skipas je nutná pro skipasy na 9 a více dní.
Rodinná příslušnost se prokazuje na základě společného trvalého bydliště dětí, mladistvých a rodičů uvedeném na průkaze totožnosti - pas, občanský průkaz
Přilba je povinná pro děti do 15-ti let věku. Skipasy jsou nepřenosné (kromě skipasu pro rodiny s dětmi mladšími tří let, podrobněji v níže). Vratná záloha na skipas je 3 eura (na čipovou kartu).
Zakoupení této karty je velmi výhodné, protože jednotlivé vstupy jsou výrazně dražší. Při zakoupení karty obdržíte brožuru s podrobným seznamem cílů. NOVĚ je GROSSGLOCKER ALPENSTRASSE/vysokohorská silnice na Grossglockner v ceně karty, respektive můžete si vybrat, zda zdarma využijte 24 hodinovou Salzburg Card pro návštěvu Salzburku a nebo naopak bezplatný vstup na horskou silnici Grossglockner.
Karta nabízí vstupy zdarma (zpravidla jednotlivé vstupy, ale některé atrakce nabízí i opakované vstupy zdarma) na cekem 190 aktrakcí v Salcburské oblastiKartu využijete k návštěvám zdarma na koupaliště, do lázní, na výjezdy lanovkami, vstupy na hrady, zámky, do muzeí, vstupy do přírodních parků, lesních obor.
Jednotlivé vstupy jsou drahé a pořízení karty se Vám jednoznačně vyplatí, je však třeba si dovolenou s využitím karty naplánovat.
Karta existuje v 6-ti a 12-ti denní variantě.
Kartu lze zakoupit v infocentru nebo si ji nechat zaslat poštou. Karta je k dispozici také digitálně, stačí si ji jen objednat, zaplatit a stáhnout si ji do svého smartphonu.
Další oblíbené výlety:
Místo: Začíná ve Fuschu (asi 40 km)
Otevírací doba: začátek května až konec listopadu, otevřeno denně
Mýtné pro osobní automobily: 35,50 €
Nezapomenutelný zážitek na střeše Rakouska. Několik výstav a bohatá flora a fauna podél cesty. Pozor! Volně pobíhající svišti (i po silnici)!
www.grossglockner.at
Místo: Fusch-Ferleiten (asi 40 km)
Otevírací doba: květen až listopad denně od 8.00 do setmění
Od jelení a dančí zvěře až po sviště, medvědy a vlky. Přímo u stanice pro výběr mýtného na vysokohorskou silnici na Großglockner.
www.wildpark-ferleiten.at
Místo: Kaprun - Kesselfall (asi 35 km)
Otevírací doba: začátek května až polovina listopadu, otevřeno denně
Prohlídka elektrárenské skupiny Glockner-Kaprun s nádržemi Wasserfallboden a Moserboden. Prohlídka s průvodcem podle dohody.
www.kaprunhochgebirgsstauseen.at
Místo: u Werfenu (asi 75 km)
Otevírací doba: otevřeno denně od začátku května do konce října
Zážitek zvláštního charakteru - největší ledová jeskyně na světě.
www.eisriesenwelt.at
Místo: Krimml (asi 70 km)
Otevírací doba: otevřeno denně od poloviny dubna do poloviny října
Nejvyšší vodopády Evropy s výškou pádu více než 140 m.
www.wasserfaelle-krimml.at
Místo: Město Salcburk (asi 100 km)
Otevírací doba: otevřeno celý rok
Dokumenty, obrazy, zařízení bytu a hudební nástroje z Mozartovy doby.
www.mozarteum.at
Místo: Město Salcburk (asi 100 km)
Otevírací doba: otevřeno od začátku dubna do konce října. Různá otevírací doba vždy podle sezóny.
Postaven v roce 1615, obzvláště půvabné: Hellbrunnské fontány.
www.hellbrunn.at
Místo: Město Salcburk (asi 100 km)
Otevírací doba: otevřeno celý rok
Největší hradní komplex v Evropě a symbol festivalového města Salcburk. Prohlídky hradu, od věže Reckturm nádherný výhled na město.
www.salzburg-burgen.at
Místo: Werfen (asi 75 km)
Otevírací doba: Otevřeno po celý rok, ukázky letu dravců vždy v 11.00 a 15.00 hod.
Pevnost byla postavena kolem roku 1077 a upoutá svým obranným zařízením, zbrojnicemi a historickou hradní sokolnickou stanicí. Zážitek pro velké i malé!
www.salzburg-burgen.at
Místo: Weißbach (asi 35 km)
Otevírací doba: otevřeno denně od května do října
S celkovou délkou asi 35 km největší průchozí jeskyně na světě.
www.naturgewalten.at
Místo: Zell am See (asi 20 km - každou hodinu autobusové spojení)
Zellské jezero nabízí krásnou přírodní kulisu a několik koupališť s pláží. Je možné využít i výletní lodě a několik půjčoven loděk.
Region Hochkoenig (vesnice Maria Alm - Muhlbach - Dienten) nabízí 6 lanovek s letním provozem.
S letní Hochkoenig kartou jsou lanovky zdarma. Karta je zahrnuta v ceně ubytování pro apartmány 7, 11, 23, 24 a 48 v Maria Alm / Hintermoos.
Možnost přepravy s kolem, od května do října 2024 je vždy některá z lanovek v provozu.
dospělý | mládež | dítě | |
---|---|---|---|
1 x jízda nahorů i dolů | € 27 | € 19,50 | € 13,50 |
1x jízda nahoru | € 20 | € 15 | € 10 |
1x jízda dolů | € 20 | € 15 | € 10 |
vyzkoušejte nákup lístků on-line, pokud nakoupíte včas, můžete získat zajímavou slevu
dospělý | mládež | dítě | |
---|---|---|---|
Hochkoenig Friends Card | € 164,50 | € 124 | € 82 |
Hochkoenig Kombi Friends Card | € 170,50 | € 124 | € 94 |
rodinná karta - 2 + 2 děti | € 351 |