Lokality

Vybírat můžete z apartmánů v údolí Gastein, v Maria Alm (oblast Hochkoenig), v Tauplitz / Bad Mitterndorf (Štýrsko, Solná komora). Tři apartmány jsou v oblasti Schladming-Dachstein a nově nabízíme apartmán v oblasti Moelltalskeho ledovce. Nejvíce apartmánů nabízíme v údolí Gastein, a to jak v historickém městečku Bad Gastein, tak v modernějším Bad Hofgastein. V údolí Gastein se nachází dvoje velké termální zařízení s venkovními i vnitřními bazény a oblast má celoroční využití, zimní sezona trvá od listopadu do začátku května. Maria Alm (oblast Hochkoenig) je malebná horská oblast se 160-ti km vzájemně propojených sjezdovek. Tauplitz má menší areál na lyžování, "jen 60 km sjezdovek" a typická jsou velká a početná jezera, která nabízí řadu možností pro letní dovolenou. Schladming-Dachstein je moderní alpské středisko skvělé pro letní i zimní dovolenou. Kromě Tauplitz jsou všechy oblasti součástí Ski amadé, největší lyžaské oblasti Rakouska ( cca 600 km sjezdovek). 

Bad Gastein


Tradiční lázeňské alpské středisko ve výšce 1100 metrů. Bad Gastein je vyhledávaný pro své léčebné klima a mimořádně zdravý vzduch. Jeho charakteristickou podobu vytvářejí historické stavby z období "Belle Epoque". Atraktivita Bad Gastein pak tkví především v pestrém spektru sportovních a rekreačních aktivit. Lázeňskou atrakcí jsou světově proslulé léčebné štoly a termální lázně. V Bad Gastein jsou lyžařské areály Stubnerkogel, Sportgastein ve výšce kolem 2500 m a Graukogel, kde se lyžuje jen na přírodním sněhu.

Více informací o Bad Gastein

Bad Hofgastein


Bad Hofgastein se rozkládá v údolí Gastein v jeho nejslunnější a nejširší části. Je to moderní lázeňské středisko s pěší zónou, kterou lemují půvabné obchůdky, hotely a restaurace. V centru je i řada historických staveb. Centrum se může pochlubit krásným lázeňským parkem a především pak Alpskými termálními lázněmi, které s parkem sousedí. Údolím vede i 70 km dlouhá cyklostezka a je zde krásné přírodní jezero určené ke koupání. Od prosince 2018 je v provozu nová nástupní stanice lanovky do střediska Schlossalm.  

Více informací o Bad Hofgastein

Bad Mitterndorf / Tauplitz


Vesničky Tauplitz a Bad Mitterndorf se nachází ve Štýrsku v oblasti Solné komory. Z Brna je to jen 346 km a z Prahy 379 km. Tauplitz a okolí nabízí možnosti sportovních aktivit po celý rok. V létě lze využít značené turistické stezky různých náročností, jezera Grundlsee, Toplitzsee a Kammersee jsou s možností koupání, vodních sportů nebo plavbou lodí po jezeře. V zimě jsou k dispozici lyžařská střediska Tauplitzalm, Planeralm nebo Riesenalm. Světoznámé středisko Schladming je vzdálené jen 30 km. Celoročně jsou k dispozici termální lázně v 8 km vzdáleném Bad Mitterndorfu.

Více informací o Bad Mitterndorf / Tauplitz

Korutany


Lyžařská sezona na ledovci Moelltaler Gletcher začíná v říjnu 2023 a trvá do května 2024. Středisko Moelltal Gletscher je vyhlášené slunečným počasím, dech beroucími výhledy na alpské vrcholky, širokými a přehlednými sjezdovkami. V okolí se nachází i další lyžařská střediska, například Ankogel-Mallnitz. V létě můžete využít množství turistických a cyklistických tras, vodácký areál na řece Moell (rafting) a řadu přírodních zajímavostí. 

Více informací o Korutany

Maria Alm / Hintermoos


Hintermoos je součástí obce Maria Alm a leží na svazích pod vcholem Aberg. V Hintermoos se nabízí překrásný výhled na masiv Hochkoenig. Hochkoenig spojuje vesnice Maria Alm, Muhlbach a Dienten v jeden velký a atraktivní prázdninový region, který je součástí národního parku Vysoké Taury a největší lyžařské oblasti Rakouska Ski amadé. Kolem apartmánového domu vede v zimě sjezdovka a trasy na turistiku, v kombinaci s pastvinami, loukami a dominantním pohořím kolem, se jedná ideální místo letní i zimní dovolenou. 

Více informací o Maria Alm / Hintermoos

Maria Alm / Hinterthal


Malebné údolí Hinterthal s majestátním pohořím Hochkoenig je součástí obce Maria Alm. Velmi klidné místo pro letní i zimní dovolenou. Naproti apartmánů je nástupní stanice lanovky Hochmaisbahn, páteřní stanice lanovky regionu Hochkoenig, který spojuje skiareály nad vesnicemi Maria Alm, Muhlbach a Dienten - celkem 160 km propojených sjeydovek. V pěší dostupnosti jsou dva skiareály pro děti, trasy na běžky jsou za domem. Oblast nabízí spoustu aktivit i pro letní dovolenou, turistické trasy, síť cyklostezek, přírodní i historické zajímavosti. 

Více informací o Maria Alm / Hinterthal

Maria Alm / Schinking


Schinking je klidné místo poblíž centra Maria Alm. Do romantické vesničky Maria Alm dojdete pěšky za 10 minut. Najdete zde malebné náměstí, obchůdky, ale i nástupní stanici lanovky a nedaleko i koupaliště. Lyžařský areál Hinterreit je přímo naproti apartmánovému domu. Hinterreit je menší středisko, na který je možné zakoupit samostatný a levnější skipas.  Přímo za domem se nachází  Golfové hřiště Urslautal. Poloha apartmánu je skvělá i pro dovolenou na kolech. 

Více informací o Maria Alm / Schinking

Schladming-Dachstein / Aich am Ennstal


Aich am Ennstal je malá vesnička, která je součástí regionu Schladming Dachstein. 2 km od Aichu je Haus am Ennstal, kde je nástupní stanice lanovky, jedné z páteřních lanovek v oblasti. Schladming-Dachstein je špičkové moderní  středisko v rámci Ski amadé. Lyžování je zde možné již od 10.listopadu! Oblast nabízí 175 km plně zasněžovaných sjezdovek. V létě je oblast velmi oblíbeným a atraktivním rekreačním střediskem především díky pestré nabídce aktivit pro rodiny s dětmi, seniory i velice sportovní hosty. Vynikající je zde síť cyklostezek. 

Více informací o Schladming-Dachstein / Aich am Ennstal

Schladming-Dachstein / Haus am Ennstal


Haus am Ennstal je jedno z hlavních středisek oblasti Schladming - Dachstein, špičkového moderního  střediska v rámci Ski amadé. Lyžování je zde možné každoročně již od listopadu a oblast nabízí 175 km plně zasněžovaných sjezdovek. V létě je Schladming-Dachstein velmi oblíbeným místem především díky pestré nabídce aktivit pro rodiny s dětmi, seniory i sportovce. Vynikající je síť cyklostezek. Příjemný bonus nabízí letní karta Schladming Dachstein Sommercard.

Více informací o Schladming-Dachstein / Haus am Ennstal