Schladming-Dachstein / Aich am Ennstal

Apartmán Tereza

Apartmán o velikosti 1+1 (30m2) určený pro 2 - 4 osoby se nachází v 1. patře apartmánového domu Pernothof, společně s apartmánem Petra. Apartmán se skládá z větší obytné místnosti se 4 lůžky a s kabelovou TV, předsíně, nově zrekonstruované koupelny s WC, vybavené kuchyňské linky a balkonu s krásným výhledem na sjezdovky lyžařského areálu Hauser Kaibling. Parkoviště je před domem. V domě je vyhřívaná lyžárna i prádelna. Wifi k dispozici.

 • 1x manželská postel (2 osoby), sklopná do stěny
 • 1x rozkládací sedačka (2 osoby)

Cena za apartmán a noc: 1485 - 2200 Kč (letní sezona 2023 - 1485 czk, hlavní zimní sezona 1870 czk)
Závěrečný úklid 35 euro. Povlečení a ručníky nejsou v apartmánu k dispozici. Pobyt se psem není dovolen. 

Apartmán Petra

Apartmán o velikosti 2+1 (40m2 + 15m2 balkon) je pro 4 osoby a nachází se v 1. patře apartmánového domu Pernothof společně s apartmánem Tereza. Apartmán má krásný balkon po obvodu, je orientovaný na jih a západ. K dispozici je ložnice s manželkou postelí a obývací pokoj s jídelním stolem, TV a rozkládací sedačkou. Kuchyň je nová a nadstandardně vybavená. V domě je vyhřívaná lyžárna i prádelna. Wifi je k dispozici zdarma, stejně jako parkoviště před domem, které je pouze pro ubytované hosty. 

 • 1x manželská postel (2 osoby)
 • 1x rozkládací sedačka (2 osoby)

Cena za apartmán a noc: 2340 czk
Závěrečný úklid 45 euro. Povlečení a ručníky nejsou v apartmánu k dispozici. Apartmán lze pronajmout mimo víkendy. Rezervace možná jen od neděle do pátku, mimo víkendy. Pobyt se psem není dovolen.

Oblast Schladming-Dachstein je i v létě velmi oblíbeným a atraktivním rekreačním střediskem především díky pestré nabídce aktivit pro rodiny s dětmi, seniory i velice sportovní hosty.

Ať dáváte přednost umírněnému putování s celou rodinou nebo patříte ke skalním sportovcům, kteří zdolávají i ty nejstrmější horské vrcholy, - všichni si zde přijdete na své! Nekonečné kilometry tras pro horská kola čekají na milovníky horské cyklistiky, k nebi se tyčící vrcholy čekají na své dobyvatele a přes 300 horských jezer se těší na to, až budou moci osvěžit tělo i mysl pěších turistů.vOpravdovým dobrodružstvím jsou outdoorové sporty prováděné na zemi, ve vzduchu i ve vodě. Mezi oblíbené letní aktivity patří sjíždění řek na raftech, kanoistika, feraty, paragliding, lanová centra, letní sáňkařská dráha a další. Cyklostezky všech obtížností nabízejí nádherné túry na kolech. Dlouhá údolí lze projet křížem krážem. Náročnější cyklistiku nabízí cyklostezka Ennsradweg, která spojuje spolkové země Salzburg, Steiermark a Oberösterreich.

Zajímavé odkazy pro letní dovolnou:

https://www.hauser-kaibling.at/cs
http://www.planai.at/de/sommer
http://www.derdachstein.at/de

Podívejte se na krásné letní video a přijeďte do Schladming:

Lyžařské středisko Schladming-Dachstein je součástí "Ski amadé", největší lyžařské oblasti Rakouska a nabízí 175 km sjezdovek. 

Areál je tvořen čtveřicí propojených vrcholů Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Středisko je vybaveno špičkovým zasněžovacím zařízením, které umožňuje v kombinaci s převážně severně orientovanými svahy, zahájit zimní sezónu často již v polovině listopadu. Ve středisku jsou uměle zasněžovány všechny sjezdové tratě.

Specialitu pro labužníky zimních sportů nabízí vrchol Hochwurzen(sedmikilometrová sjezdová trať FIS), sedm kilometrů dlouhá sáňkařská dráha (provoz ve dne i večer) a profesionálně upravovaný a udržovaný snowpark pro snowboarding. 

Začátek i konec sezony jsou vždy závislé na aktuálních sněhových podmínkách, zpravidla je možno ve středisku Schladming a Reiteralm lyžovat již od druhé poloviny listopadu. 

Rozdělení sezon: 
 • Ski amadé Start - do 23.12.2022
 • Hlavní sezona Ski amadé Live & Special - 24.12.2022 -  17.3.2023
 • Ski amadé Finale - od 18.3.2023

Pozor - Skipasy jsou nepřenosné. Nelze si půjčovat skipasy ani mezi rodiči, pouze u dětí do tří let věku. viz. nabídka Jungfamilienkarte níže. 

Skipas zakoupený na dobu 1,5 dne a více, je platný pro celou oblast Ski Amadé.

V údolí Angertal, kde je dětská cvičná louka. Platí speciální/nižší ceny pro děti i rodiče (ceny jsou platné pouze ve výcvikovém areálu/dětské koberce a na cvičném vleku). Výcvikový vlek s nižší cenou skipasu je i u nástupní stanice lanovky na Stubnerkogel. 

Fotografie na skipas je nutná pro skipasy na 9 a více dní.

 • Dítě, 6-15 let, ročník 2007-2016, poloviční ceny oproti dospělým, 3. a každé další dítě v rodině má skipas zdarma
 • Mladiství/Junior - ročník 2004, 2005 a 2006 včetně
 • Dospělý - ročník 2003 a starší
 • Děti narozené před rokem 2017 lyžují zdarma

Rodinná příslušnost se prokazuje na základě společného trvalého bydliště dětí, mladistvých a rodičů uvedeném na průkaze totožnosti - pas, občanský průkaz
Přilba je povinná pro děti do 15-ti let věku. Skipasy jsou nepřenosné (kromě skipasu pro rodiny s dětmi mladšími tří let, podrobněji v níže). Vratná záloha na skipas je 3 eura (na čipovou kartu).

Akční nabídky pro oblast Ski Amadé
 • Skipas pro rodiny s dětmi - rodiče dětí mladších tří let (ročník 2017 a mladší) mohou mít jeden společný skipas, který si mohou půjčovat dle potřeby mezi sebou. U pokladen je nutno vyžadovat tzv. Jungfamilienkarte.
 • Velikonoční akce - od 19.3.2023 do konce sezony. Děti až do věku 15-ti let  - ročníky 2007 a mladší, mají skipas zdarma. Nabídka platí, pokud si jeden z rodičů koupí skipas na 6 a více dní.
 • Rodinný bonus - každé třetí a další dítě v rodině má skipas zdarma
 • JUNIOR WEEKEND DISCOUNT - soboty a neděle jezdí děti (ročníky 2007 - 2016) a mladiství (ročníky 2004 až 2006) za ceny o 35% nižší, slevu nutno vyžádat u pokladen. Sleva se vztahuje i na vícedenní skipasy, které zasahují do dnů sobota a neděle. 
  22 euro - děti, cena na den 
  33 euro - mladiství
Jak nejlépe, tj. za co nejnižší cenu nakupovat skipasy v sezoně 2022-2023? Jedině on-line. 
Ceny v on-line prostředí se pohybují od 51 euro za dospělou osobu a den.
Stejný skipas stojí na pokladně 63,50 euro.
Čím dříve je skipas zakoupen, tím nižší je jeho cena. 
Registrujte se ve Ski amadé Friends Club
 • karta Friends Cards současně slouží jako nosič pro skipas
 • karta nabízí slevy na servis a testování lyží v 31 prodejnách Intersport
 • speciální nabídka skipasů pro členy
 • zdarma zásah horské služby kromě přepravy vrtulníkem, v celé oblasti Ski amadé
 • rodinná karta = FAMILY MEMBER CARD - možnost zvýhodněného nákupu pro celou rodinu, nově od sezony 2022-2023
 • registrace na tomto odkaze: https://www.skiamade.com/en/my-Ski-amade-Friends-Club
JAK NAKUPOVAT SKIPASY ONLINE
Přihlaste se do online obchodu: https://tickets.skiamade.com/en
Koupě lístků je opravdu velmi jednoduchá a intuitivní, v 5ti krocích
 1. Vyberete variantu - jednodenní nebo vícedenní skipas, termín a oblast (např. Gastein)
 2. Vyberete si osoby, pro které skipas kupujete, automaticky se nahrají osoby, které jsou v rámci rodiny registrované ve Ski amadé Friends Club, další osoby můžete přidat
 3. Vyberete si druh skipasu, u jednodenních například variant dopolední nebo odpolední lyžování, garance storna je za poplatek 2,5 euro
 4. Zkontrolujete si váš výber, v tomto kroku si můžete můžete vybrat, zda si přejete aktivovat nosič, který máte doma (v tom případě budete potřebovat zadat číslo nosiče), vyzvednout si nosič na pokladnách lanovek, případně si nosič vyzvednout v prodejním automatu, nebo si nechat zaslat nosič poštou – cca 10 dní, poplatek za zaslání 3 euro.
 5. Zaplatíte. Platba je možná bankovním převodem nebo on-line kartou
CENY SKIPASŮ

https://www.hauser-kaibling.at/cs/mein-berg/winter/skigebiet

 

LETNÍ KARTA - SOMMERCLOU CARD 2023 - https://www.dietauplitz.com/en/preise/sommerclou.php 

S kartou „Sommerclou Card“ můžete navštívit nejkrásnějších výletní místa v oblasti Ausseerland. Díky své výhodné ceně je tato karta výborným řešením pro letní dovolenou, jelikož jednotlivé vstupy jsou v součtu výrazně dražší než s kartou Sommer Clou. Karta platí v letní sezoně.

 • s kartou „Sommerclou Card“ nabízí jednorázové vstupy na 16 míst a jeji pořízení se jednoznačně vyplatí
 • její platnost je 3/4/5/6/7 dnů
 • cena je pak €42-72 pro dospělého a €23-38 pro dítě (v závislosti na počtu dnů)
 • kartu lze použít v období od 13. května do 24. září 2023

Salzwelten Altaussee »hora pokladů«
Zažijte 90 minut napínavého příběhu v největším solném dole Rakouska. Pouze pro děti starší 4 let.
www.salzwelten.at

  

Alpská panoramatická cesta Loser - Altaussee
9 km dlouhá cesta plná panoramatických výhledů vede do výšky 1.600 m k výchozímu bodu pro turistiku & horolezectví na hoře Loser. TIP: turistická cesta okolo horského jezera Augstsee, v docházkové vzdálenosti od parkoviště. Tiket potřebný
pro průjezd závorami obdržíte před výjezdem dole v „infopointu“ nebo v resortu Hagan Lodge od 9 do 18 hodin. Každá z osob v autě musí mít vlastní platnou Sommerclou Card.
https://www.loser.at 

 

Altaussee – okružní jízda lodí
Během hodinové okružní plavby si můžete vychutnat nádherný pohled na Altaussee, hory Trisselwand, Loser a masiv Dachsteinu. 
https://www.altausseeschifffahrt.at/ 

 

Přírodní centrum „Alpengarten“ Bad Aussee
Okouzlující zahrada, krásné hřiště, více než 1.000 druhů alpských rostlin, rarity z celého světa. Tématické zahrady & naučná stezka, tajný tip pro milovníky zahrad & příznivce přírody. Od začátku května do konce října denně 8–18 hod.; tématická okružní cesta (1hod.) s vyhlídkou. 
https://www.badaussee.at/alpengarten 

 

Narzissen Vital Resort – solankové lázně
Jednorázový vstup pro každého vlastníka karty. Solanka, voda a teplo, prostorné bazény, moderní sauna a atraktivní wellness nabídky se postarají stejně jako zdejší jedinečný solný krystal o Vaše tělesné i duševní blaho. Vstupné na 4 hodiny (nevztahuje se na sauny). Otevírací doba: 9–21 hod
https://www.vitalresort.at/de/solebad-hotel-bad-aussee 

  

Kammerhofmuseum v Bad Aussee
Představení dějin a lidové kultury oblasti Ausseerland v původní administrativní budově tzv. „Solného úřadu“. Archeologie, příběh soli, arcivévoda Johann & Anna Plochl, kroje, lidová hudba, zvyky a tradice, fosilie, muzejní kino. Otevřeno: 27.4.–10.7. a od 14.9.: út-pá + ne a svátky: 10-13 hod., so: 11 – 16 hod.; 11.7. – 12.9.: denně 10-17 hod.
https://www.kammerhofmuseum.at/

  

Okružní jízda lodí Grundlsee
Jednorázový vstup – 1 osoba/karta. Hodinová okružní panoram. plavba po Grundlsee, tzv. „štýrském moři“, na palubě restaurovaných nostalgických lodí je nezapomenutelným zážitkem. Objevte skryté přírodní poklady této nádherné krajiny! Příplatek k „výletu po 3 jezerech“: 11,-/6,50; provoz denně
https://schifffahrt-grundlsee.at/

Vyhřívané horské koupaliště „Alpenbad“ Bad Mitterndorf
Tip na skvělý zážitek nejen pro rodiny: sportovní bazén, zážitkový bazén se skluzavkou, dětské brouzdaliště, prostorné prostranství k opalování a hřiště potěší návštěvníky mladé i starší. Při pěkném počasí otevřeno 9:30 – 19 hod.

  

Půjčovna lodí - jezero Salzastausee Bad Mitterndorf
Zaposlouchejte se do ticha na hladině přírodní nádrže řeky Salza. Je jen na Vás, zda zvolíte kánoe, veslici či šlapadlo. V ceně karty 1 hod./den. Provozní doba: od 1.6. do 15.9.2021, Po – Pá od 13 hod.; So + Ne od 10 hod. (jen za pěkného počasí)

  

Minigolf – hřiště v Bad Mitterndorf
Důmyslné překážky na cestě ke 12-ti jamkám jsou skutečnou výzvou pro Vaši dobrou trefu. V blízkosti hřiště se nachází tenisové hala. Provozní doba: od května do poloviny září / po-ne 10-20 hod.

  

Tauplitzalm - alpská panoram. cesta vlastním autem
Tato 10 km dlouhá panoram. cesta patří k nejkrásnějším alpským cestám Rakouska. Po jízdě s nádherným výhledem na Dachstein & Grimming dojedete přímo až na Tauplitzalm, největší jezerní náhorní plošinu Evropy. Každá z osob v autě musí mít vlastní platnou Sommerclou Card.
http://alpenstrasse.at/

Panoramatická jízda vláčkem na Tauplitzalm
Požitek z krajiny bez pěší chůze nabízí náš panoramatický vláček. Po, St a Pá, odjezd v 10 hod. z parkoviště na Tauplitzalm. 

 

Horské lanovky Tauplitz, 4sedačková lanovka Tauplitz I+II
4-sedačková lanovka Tauplitz Vás pohodlně opraví až na Tauplitzalm – včetně kočárku či kola. Ideální výchozí bod pro túru okolo 6 horských jezer. Tip: ferrata Gamsblick! V provozu vždy při dobrém počasí, 8:30–12 a 13–16:30 hod.
https://www.dietauplitz.com/

Koupaliště Tauplitz
Příjemné, menší koupaliště s vodní skluzavkou a spoustou zábavy, hřiště pro plážový volejbal, sportovní bazén a dětské brouzdaliště, prostorné prostranství k opalování a hřiště.

Zámek Trautenfels, Všeobecné muzeum Joanneum
Krajské muzeum zaměřené na kulturní a přírodní dějiny štýrských oblastí Ennstal a Ausseerland, Rozhledna. Speciální výstava 2021: „Dobývaní vrcholů! Štýrská expedice na střechu světa“. Otevírací  doba denně 10–17 hod. Prohlídku s průvodcem nutno objednat předem!
https://www.museum-joanneum.at/schloss-trautenfels 


Kláštěr Admont, knihovna a muzeum
Mimo největší klášterní knihovny světa Vás v klášteře Admont je jedno z největších privátních muzeí Rakouska. Mimořádné výstavy 2021: „MY FRIEDRICH III. & MAXIMILIAN I. – jejich svět a čas“. Prohlídky knihovny se konají denně.
https://www.stiftadmont.at/ 

  

Steiermark card - https://www.steiermark-card.net/