Schladming-Dachstein / Aich am Ennstal

Apartmán Tereza

Apartmán o velikosti 1+1 (30m2) určený pro 2 - 4 osoby se nachází v 1. patře apartmánového domu Pernothof, společně s apartmánem Petra. Apartmán se skládá z větší obytné místnosti se 4 lůžky a s kabelovou TV, předsíně, nově zrekonstruované koupelny s WC, vybavené kuchyňské linky a balkonu s krásným výhledem na sjezdovky lyžařského areálu Hauser Kaibling. Parkoviště je před domem. V domě je vyhřívaná lyžárna i prádelna. Wifi k dispozici.

 • 1x manželská postel (2 osoby), sklopná do stěny
 • 1x rozkládací sedačka (2 osoby)

Cena za apartmán a noc: 1350 - 2000 Kč
Závěrečný úklid 35 euro. Povlečení a ručníky nejsou v apartmánu k dispozici. Pobyt se psem není dovolen. 

Apartmán Petra

Apartmán o velikosti 2+1 (40m2 + 15m2 balkon) je pro 4 osoby a nachází se v 1. patře apartmánového domu Pernothof společně s apartmánem Tereza. Apartmán má krásný balkon po obvodu, je orientovaný na jih a západ. K dispozici je ložnice s manželkou postelí a obývací pokoj s jídelním stolem, TV a rozkládací sedačkou. Kuchyň je nová a nadstandardně vybavená. V domě je vyhřívaná lyžárna i prádelna. Wifi je k dispozici zdarma, stejně jako parkoviště před domem, které je pouze pro ubytované hosty. 

 • 1x manželská postel (2 osoby)
 • 1x rozkládací sedačka (2 osoby)

Cena za apartmán a noc: 2340 czk
Závěrečný úklid 45 euro. Povlečení a ručníky nejsou v apartmánu k dispozici. Apartmán lze pronajmout mimo víkendy. Rezervace možná jen od neděle do pátku, mimo víkendy. Pobyt se psem není dovolen.

Oblast Schladming-Dachstein je i v létě velmi oblíbeným a atraktivním rekreačním střediskem především díky pestré nabídce aktivit pro rodiny s dětmi, seniory i velice sportovní hosty.

Ať dáváte přednost umírněnému putování s celou rodinou nebo patříte ke skalním sportovcům, kteří zdolávají i ty nejstrmější horské vrcholy, - všichni si zde přijdete na své! Nekonečné kilometry tras pro horská kola čekají na milovníky horské cyklistiky, k nebi se tyčící vrcholy čekají na své dobyvatele a přes 300 horských jezer se těší na to, až budou moci osvěžit tělo i mysl pěších turistů.vOpravdovým dobrodružstvím jsou outdoorové sporty prováděné na zemi, ve vzduchu i ve vodě. Mezi oblíbené letní aktivity patří sjíždění řek na raftech, kanoistika, feraty, paragliding, lanová centra, letní sáňkařská dráha a další. Cyklostezky všech obtížností nabízejí nádherné túry na kolech. Dlouhá údolí lze projet křížem krážem. Náročnější cyklistiku nabízí cyklostezka Ennsradweg, která spojuje spolkové země Salzburg, Steiermark a Oberösterreich.

Zajímavé odkazy pro letní dovolnou:

https://www.hauser-kaibling.at/cs
http://www.planai.at/de/sommer
http://www.derdachstein.at/de

Podívejte se na krásné letní video a přijeďte do Schladming:

Lyžařské středisko Schladming-Dachstein je součástí "Ski amadé", největší lyžařské oblasti Rakouska a nabízí 175 km sjezdovek. 

Areál je tvořen čtveřicí propojených vrcholů Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Středisko je vybaveno špičkovým zasněžovacím zařízením, které umožňuje v kombinaci s převážně severně orientovanými svahy, zahájit zimní sezónu často již v polovině listopadu. Ve středisku jsou uměle zasněžovány všechny sjezdové tratě.

Specialitu pro labužníky zimních sportů nabízí vrchol Hochwurzen(sedmikilometrová sjezdová trať FIS), sedm kilometrů dlouhá sáňkařská dráha (provoz ve dne i večer) a profesionálně upravovaný a udržovaný snowpark pro snowboarding. 

Lyžařská sezona pro oblast Schladming-DAchstein začíná 3.12.2021 a končí 18.4.2022
Začátek i konec sezony jsou vždy závislé na aktuálních sněhových podmínkách, zpravidla je možno ve středisku Schladming a Reiteralm lyžovat již od druhé poloviny listopadu. 

Rozdělení sezon: 
 • Ski amadé Start - do 24.12.2021
 • Hlavní sezona Ski amadé Live a Special - 25.12.2021 - 7.1.2022 + 29.1. - 18.3.2022
 • Ski amadé Special - 8.1. - 28.1.2022
 • Ski amadé Finale - od 19.3.2022

Pozor - Skipasy jsou nepřenosné. Nelze si půjčovat skipasy ani mezi rodiči, pouze u dětí do tří let věku. viz. nabídka Jungfamilienkarte níže. 

Skipas zakoupený na dobu 1,5 dne a více, je platný pro celou oblast Ski Amadé.

Fotografie na skipas je nutná pro skipasy na 9 a více dní.

 • Dítě, 6-15 let, ročník 2006-2015, poloviční ceny oproti dospělým, 3. a každé další dítě v rodině má skipas zdarma
 • Mladiství/Junior - ročník 2003 až 2005 včetně
 • Dospělý - ročník 2002 a starší
 • Děti narozené před rokem 2016 lyžují zdarma

Rodinná příslušnost se prokazuje na základě společného trvalého bydliště dětí, mladistvých a rodičů uvedeném na průkaze totožnosti - pas, občanský průkaz
Přilba je povinná pro děti do 15-ti let věku. Skipasy jsou nepřenosné (kromě skipasu pro rodiny s dětmi mladšími tří let, podrobněji v níže). Vratná záloha na skipas je 3 eura (na čipovou kartu).

Akční nabídky pro oblast Ski Amadé
 • Skipas pro rodiny s dětmi - rodiče dětí mladších tří let (ročník 2016 a mladší) mohou mít jeden společný skipas, který si mohou půjčovat dle potřeby mezi sebou. U pokladen je nutno vyžadovat tzv. Jungfamilienkarte.
 • Velikonoční akce - od 19.3.2022 do konce sezony. Děti až do věku 15-ti let  - ročníky 2006 a mladší, mají skipas zdarma. Nabídka platí, pokud si jeden z rodičů koupí skipas na 6 a více dní.
 • Rodinný bonus - každé třetí a další dítě v rodině má skipas zdarma
 • JUNIOR WEEKEND DISCOUNT - soboty a neděle jezdí děti (ročníky 2006 - 2016) a mladiství (ročníky 2003 až 2005) za ceny o 35% nižší, slevu nutno vyžádat u pokladen.
  20 euro a 14 euro - děti, cena na den a na půl dne, tj. od 12-ti hodin
  30 euro a 23 euro - mladiství, cena na den a na půl dne, tj. od 12-ti hodin
CENY SKIPASŮ

https://www.hauser-kaibling.at/cs/mein-berg/winter/skigebiet